Menighetsmusiker/organist i 100% stilling

Elsker du musikk og har lyst på nye utfordringer? Ja, da bør du søke stillingen her hos oss. Sang og musikk er viktig i menighetens arbeid og vi har blant annet et barnekor som heter Solsikkan. Vi søker en engasjert og kreativ kollega som ønsker å jobbe med gudstjenester, kor og annet menighetsarbeid. Det legges vekt på personlig egnethet og evne til fleksibilitet.

Frøya kommune har ca. 5000 innbyggere og ligger i havet vest for Trondheim. Det er fergefri kjøring ca. 2 timer fra Trondheim. Landskapet er småkupert med lite skog, men mange vann. Næringslivet er dominert av fiske, havbruk og fiskeforedling og er i fremgangsrik og spennende utvikling. 

Det er ett sokn i Frøya kommune. Sletta og Hallaren kirke ligger på fast-Frøya. Her er også Titran kapell. I Øyrekka ligger Froan, Mausund og Sula kapell. Kirkekontoret er i rådhuset på Sistranda. I tillegg til menighetsmusiker er det i staben på kirkekontoret, sokneprest (100%), kirkeverge (100%), diakonimedarbeider (100%), kontorsekretær (50%), menighetspedagog (40%) og fire kirketjenere, i henholdsvis 30%, 22%, 6% og 6% stilling. 

Sang- og musikklivet står sterkt i kommunen, likedan idrettslaget. På Frøya finner du Frøya storhall, en av Midt-Norges tre 11’er haller med internasjonale mål. Anlegget inneholder også klatrehall, treningsrom, golfsimulator, garderober, kjøkken og sosialt rom. I tillegg har man håndballhall, basishall og ellers mange muligheter for utendørs aktiviteter. På Sistranda finnes også Maxtrim, et godt utstyrt treningssenter. Frøya-trimmen er et populært tiltak de siste årene. Ulike sjekkpunkter er lagt ut i forbindelse med de mange turløypene som finnes på øya og i Øyrekka.

Frøya sokn har et godt samarbeid med frivillighetssentralen i arbeid mot barn og unge.
Kirken på Frøya er en typisk folkekirke med relativt stor deltakelse i begravelser og dåp. Kirkestaben på Sistranda er et godt fungerende arbeidsfellesskap, hvor alle tar ansvar og gjennomfører sine oppgaver på en god måte. Staben skal om ikke lenge over i nye og bedre tilpassede kontorlokaler på kommunehuset. 

Det er regelmessig andakter på det nye helsetunet på Frøya. Frøya kommune har flere nasjonaliteter blant innbyggerne, og mange er medlemmer av Den katolske kirke. På Frøya er det dessuten også en aktiv pinsemenighet.

Vi ønsker en menighetsmusiker som kan ta initiativ, ta ting på sparket, samarbeider godt, er positiv og bidrar aktiv i samarbeid med stab og andre samarbeidspartnere på Frøya. 

 

Arbeidsoppgaver

 • Planlegge og spille til gudstjenester og kirkelige handlinger i samarbeid med prest og andre ansatte.
 • Sangstunder og andakt.
 • Musikalsk ansvarlig i menighetens barne- og familiearbeid, bla. Solsikkan.
 • Musikalsk medvirkning sammen med dyktige medarbeidere i trosopplæring og konfirmantarbeid.
 • Delta og utvikle annen musikalsk aktivitet i menighetene ut ifra de talenter som finnes i menigheten. Det kan være kor, band, forsangertjeneste, konserter, kultur- og musikkarrangementer o.l.
 • Engasjere og inspirere frivillige til å delta i variert og bredt musikkliv i kirken.
 • Utadrettet kommunikasjon og musikalsk formidling gjennom sosiale medier.
 • Andre arbeidsoppgaver kan være aktuelle i menighetens behov og søkers kvalifikasjoner.

Kvalifikasjoner

 • Relevant musikkutdanning og/eller erfaring.
 • Gode musikalske ferdigheter på orgel, piano og sang.
 • Allsidig og trygg i et bredt spekter av musikalske uttrykk og former.
 • Kompetanse og erfaring med kor og musikalsk arbeid for barn og unge.
 • Erfaring med rytmisk musikk, gjerne fra band og bandledelse.
 • Kjennskap til Den norske kirke og kirkens ordninger.
 • Gode kunnskaper i norsk, muntlig og skriftlig.
 • God digital kompetanse

Personlige egenskaper

 • Har erfaring og trives med arbeid blant barn og ungdom.
 • Er kreativ og allsidig i musikalske uttrykksformer.
 • Kan samarbeide godt med andre.
 • Er glad i mennesker og har en evne og vilje til å bli engasjert og til å engasjere andre.
 • Menighetsbyggende arbeid der også musikken skaper rom for tro og gir mennesker tilhørighet til kirken.
 • Personlig egnethet, gode samarbeidsevner og fleksibilitet tillegges stor vekt.

Annet

 • Den som tilsettes må fremlegge tilfredsstillende politiattest (barneomsorgsattest).
 • Søkeren må være medlem av Den norske kirke
 • Prøvespilling
 • Gjennomføring av desentralisert orgelkurs ved behov. 

 

Søknad sendes til: annegau@icloud.com

 

Kontaktinformasjon:

Anne Gaustad
annegau@icloud.com
 
 E-pos
Arbeidsgiver Frøya sokn
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Rådhusgata 25, 7261 Sistranda
Publisert 2023-11-27
Søknadsfrist 2024-01-15
Stillingstype Fast, 100%
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Frøya sokn
Rådhusgata 25
7261 Sistranda
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger