Ungdomsleder i Høvik menighet

Høvik menighet søker ungdomsleder til vårt aktive og mangfoldige arbeid blant ungdom og unge voksne. Brenner du for å skape trygge og gode arenaer for ungdom, trives i en variert hverdag, og med å formidle den kristne tro til ungdom, da er du den vi leter etter. Høvik menighet er en stor menighet sentral beliggende i Bærum, med om lag 12 000 medlemmer. Menigheten har lange tradisjoner for et stort og aktivt ungdomsarbeid, som du kan få være med å sette ditt preg på. I tillegg blir du en del av en stor og aktiv stab som samarbeider tverrfaglig. Det er også mulig med en redusert stillingsprosent.

Arbeidsoppgaver

 • Ansvar for oppfølging og utvikling av ungdomsarbeidet i Høvik menighet, i samarbeid med menighetens ungdommer og andre ansatte
 • Hovedansvar for de faste aktivitetene for ungdom (Ten Sing, ungdomsklubb). Det må derfor i gjennomsnitt påregnes ca. to dager med kveldsarbeid per uke
 • Delta i noe av konfirmantarbeidet, blant annet konfirmantleir, samt andre leirer/helger i tilknytning lederarbeidet
 • Delta i noen trosopplæringstiltak sammen med menighetspedagog
 • Utvikle menighetens ungdomsarbeid
 • Bidra på menighetens fellesarrangementer etter avtale  

Kvalifikasjoner

 • Du har, eller er underveis med utdanning som ungdomsarbeider, eller annen relevant utdanning
 • Lang erfaring med ungdomsarbeid kan kompensere for utdanningskrav.
 • Musikalsk kompetanse eller erfaring
 • Erfaring fra kristent ungdomsarbeid og gjerne Ten Sing
 • Gode evner til å organisere og gjennomføre aktiviteter
 • Erfaring med sosiale medier

Særskilte krav

 • Medlem av Den norske kirke, og dele dens tro og bekjennelse
 • Tilfredsstillende politiattest i medhold av trossamfunnsloven § 20

Personlige egenskaper

 • Kan arbeide selvstendig
 • Samarbeider godt med både ungdommer og voksne
 • God til å motivere både deg selv og andre
 • Personlig egnethet og motivasjon for stillingen vil bli vektlagt 

Vi tilbyr

 • Meningsfylte og utfordrende oppgaver hvor du kan gjøre en forskjell i unge menneskers liv
 • Arbeid i en spennende menighet under utvikling
 • Faglig fellesskap med kolleger innen barne- og ungdomsarbeid på tvers av menighetene i Bærum
 • Gode muligheter for faglig og personlig utvikling
 • Et godt og nært samarbeid med KFUK-KFUM
 • Faglig støtte fra våre ungdomsdiakoner i 13-20 (samtaletilbud for ungdom)
 • Trening i arbeidstiden
 • Lønn etter KAs tariffavtale, pensjonsordning i KLP

 

Søknadsfrist: 11. august 2024

 

Kontaktinformasjon

• Kristin Anskau, HR-sjef / fung. kirkeverge, 98267801, ka434@kirken.no

 

Høvik menighet ligger nær Oslo. Kirken er et landemerke langs E-18, et flott kirke- og signalbygg fra 1897. Nærhet til marka og fjorden gir gode muligheter for friluftsliv.  Bærum kommune har et rikt kulturliv. I Høvik sokn bor det om lag 19 000 og menigheten har, inkludert tilhørige, omlag 12 400  medlemmer. Høvik menighet har omlag 95 konfirmanter hvert år og et godt utviklet ledertreningsprogram.  Ungdomsarbeidet i Høvik menighet samarbeider med Norges KFUK KFUM og består bl.a av TenSingkor og klubb. Kontorene ligger i menighetshuset, ved Høvik kirke. 

Kirkelig fellesråd i Bærum er service- og forvaltningsorganet for Den norske kirkes ti sokn i Bærum. Bærum har 131 000 innbyggere, hvorav 72.000 er medlem i Den norske kirke. Kirken ønsker å være en tjenende og åpen folkekirke som er til stede i medlemmenes liv og en aktiv medspiller bl.a i kommunens omsorgsarbeid, kulturvirksomhet og barne- og ungdomsarbeid. Kirketorget i Bærum tar imot henvendelser fra våre medlemmer om blant annet dåp, vigsler, bisettelser og begravelser på vegne av menighetene i Bærum. 

Kirkelig fellesråd i Bærum har arbeidsgiveransvaret for 100 ansatte, i utadrettede og administrative stillinger. Se også vår facebookside

Kirkelig fellesråd i Bærum skal være en arbeidsplass med rom og respekt for mangfold, uavhengig av etnisitet, alder, kjønnsidentiet, funksjonsevne eller legning. Vi oppfordrer alle kvalifiserte kandidater til å søke. 

Arbeidsgiver Kirkelig fellesråd i Bærum
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Høvik, Bærum
Publisert 2024-07-09
Søknadsfrist 2024-08-11
Stillingstype Heltid, fast stilling, 100%
Antall stillinger 1
Sektor offentlig
Søk på stillingen
Kirkelig fellesråd i Bærum
Rådmann Halmrasts vei 14
1337 Sandvika
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger