Pastor, 100 % stilling i Trondheim

Trondheim Frikirke er en levende, engasjert og internasjonal menighet som holder til på Moholt i Trondheim. Vi er for tiden 300 medlemmer i fullt medlemskap og 540 medlemmer totalt. Menigheten har et flott og funksjonelt kirkebygg som gir store muligheter til aktivitet og vekst. Gudstjenestefelleskapet skal være ukas høydepunkt, og ca. 200 fra alle generasjoner møtes til lovsang og livsnær forkynnelse. Vi ønsker at visjonen «Sammen med Jesus ut til mennesker» leves ut gjennom kjerneverdiene inkluderende, ekte og raus.

Trondheim Frikirke søker en pastor med et brennende engasjement for Jesus og for utvikling av menigheten. Personen må ha gode samarbeidsevner og være strukturert og målrettet i arbeidet. En viktig del av arbeidet vil være å motivere og hjelpe frivillige til å finne og utføre sin tjeneste i fellesskapet. Vi ønsker en pastor med teologisk kompetanse og god evne til å formidle og forkynne. Personlig egnethet og erfaring vektlegges.

Vår nye pastor vil inngå i et team på 6 ansatte hvorav 3 er pastorer i 100 % stilling, en Barne- og familieleder (100 %) og to menighetsarbeidere i hhv. 20 og 30 % stilling rettet mot ungdom. Staben fordeler oppgaver utfra nådegaver, interesser, kapasitet og behov.

Alle stillinger inneholder en andel administrativt arbeid. Som ansatt vil du ha utstrakt samarbeid med frivillige som har eierskap til menighetens arbeid som om de var ansatt.

Les mer om Trondheim Frikirke på menighetens nettsider https://trondheim.frikirke.no/ 

 

Har du spørsmål til stillingen kan du kontakte:

· Sveinung Sørhaug, leder av eldsterådet tlf: 995 13 951

· Lise Sagdahl, pastor/daglig leder tlf: 922 96 700

· Ingebrikt Kvam, pastor/forstander tlf: 984 58 825

 

Kunne du tenke deg å jobbe i menigheten vår, oppfordrer vi deg til å sende søknad med CV. Søknaden sendes til eldsteradet@trondheim.frikirke.no og merkes «Søknad». Alle søknader vil behandles fortrolig. 

 

Søknadsfrist: 15. mars 2023.

Tiltredelse: 1.august 2023, eller etter avtale.

 

Den Evangelisk Lutherske Frikirke 

Arbeidsgiver Trondheim frikirke
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Brøsetvegen 145A, 7048 Trondheim
Publisert 2023-01-11
Søknadsfrist 2023-03-15
Stillingstype Fast, 100%
Antall stillinger 1
Sektor Privat
Søk på stillingen
Trondheim frikirke

Trondheim
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger