Barne- og familiepastor

Norkirken Trondheim Salem ligger midt i hjertet av Trondheim sentrum og er en aktiv menighet i vekst. Vi søker nå en person som skal lede barne- og familiearbeidet i menigheten videre med oppstart i august 2024.
INNTIL 80% STILLING

 

Stillingen vil være en del av både staben i menigheten og et team med fokus på barne- og ungdomsarbeid i regionen i samarbeid med Acta Trøndelag. Vi ser etter en person som vil være en del av et stort lag som gjør evangeliet tilgjengelig for Trondheim, Trøndelag og ut til verdens ender. Du har et engasjement for misjon og menighet, og identifiserer deg med vårt verdigrunnlag slik dette er formulert i Normisjons verdidokument for ansatte.

 

Oppgaver og ansvar

Vår barne- og familiepastor har ansvar for ledelse, drift og utvikling av menighetens barne- og familiearbeid. Viktige oppgaver er lederutvikling, utrustning og lederoppfølging av frivillige ledere, undervisning til barn, arrangementsplanlegging, samt administrative oppgaver i tilknytning til arbeidet.

 

Formell kompetanse

Vi ønsker at du har kompetanse/erfaring innenfor et fagområde rettet mot barn og/eller familier, gjerne noe teologi og/eller pedagogikk, eventuelt i kombinasjon med andre relevante fagområder med tanke på arbeid med barn og familier.

 

Ønsket erfaring

Vi ønsker deg som har erfaring med å jobbe med mennesker, gjerne rettet mot barn, familier og frivillige ledere. Erfaring fra stabsarbeid i annen ideell organisasjon anses som en fordel, og vi ønsker gjerne en person som har erfaring med å utruste andre til å bidra inn i arbeidet man skal lede.

 

Personlige egenskaper

  • Du trives med å jobbe med mennesker
  • Du trives med å ta ansvar og jobbe selvstendig
  • Du jobber godt i team med både andre ansatte og frivillige
  • Du er god til å prioritere og har evne til å tenke strategisk
  • Du brenner for oppdraget vårt om å gjøre verdifulle mennesker til bevisste etterfølgere av Jesus Kristus
  • Du har gode administrative egenskaper og trives med planlegging
  • Du er god på å utruste mennesker
 

Praktisk informasjon

Søkere må identifisere seg med Normisjons verdidokument og menighetens visjon og verdier. Vi tilbyr lønns- og pensjonsordninger etter Normisjons lønnsregulativ.

Helge- og kveldsarbeid på påregnes.

Endelig stillingsstørrelse vurderes i forhold til søkere til de ledige stillingene vi har innenfor barne-, ungdoms- og studentarbeidet, ønskene til aktuelle søkere og hensiktsmessig sammensetning av teamet.

Søknad med CV og spørsmål om stillingen kan rettes til daglig leder (therese@norkirkentrondheim.no / 90699734) eller styreleder Daniel Wiesenberg (daniel.wiesenberg@yahoo.no / 47971355).

Arbeidsgiver Norkirken Trondheim Salem
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Prinsens gt. 22B, 7012 Trondheim
Publisert 2024-05-15
Søknadsfrist 2024-05-21
Stillingstype Inntil 80% fast stilling
Antall stillinger 1
Sektor Privat
Søk på stillingen
Norkirken Trondheim Salem
Prinsens gt. 22B
7012 Trondheim
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger