Pastor for ungdoms- og studentarbeidet

Norkirken Trondheim Salem ligger midt i hjertet av Trondheim sentrum og er en aktiv menighet i vekst. Vår studentpastor skal videre til nye spennende oppgaver i organisasjonen, og vi leter derfor etter en person som kan lede ungdoms- og studentarbeidet videre fra august 2024.
INNTIL 100 % STILLING

 

 

Stillingen vil være en del av både staben i menigheten og et team med fokus på barne- og ungdomsarbeid i regionen i samarbeid med Acta Trøndelag. Vi ser etter en person som vil være en del av et stort lag som gjør evangeliet tilgjengelig for Trondheim, Trøndelag og ut til verdens ender. Du har et engasjement for misjon og menighet, og identifiserer deg med vårt verdigrunnlag slik dette er formulert i Normisjons verdidokument for ansatte.

 

Oppgaver og ansvar

Ungdoms- og studentpastor har ansvar for ledelse, drift og utvikling av menighetens student- og ungdomsarbeid. Viktige oppgaver er lederutvikling, lederoppfølging, sjelesorg, undervisning og forkynnelse, samt administrative oppgaver.. Du vil ha oppfølging av lederteamene i ungdomsarbeidet og i studentarbeidet, og samarbeide tett med ettåring og ungdomsarbeider om daglige gjøremål

 

Formell kompetanse

Vi ønsker at du har kompetanse innenfor teologi, og eventuelt i kombinasjon med andre relevante fagområder med tanke på arbeid med ungdommer og unge voksne.

 

Ønsket erfaring

Vi ønsker deg som har erfaring med å jobbe med mennesker, gjerne rettet mot ungdom og/eller unge voksne. Erfaring fra stabsarbeid i annen ideell organisasjon anses som en fordel, og du er god til å oppmuntre og utruste andre mennesker til å ta ansvar inn i arbeidet du skal lede.

 

Personlige egenskaper

  • Du trives med å jobbe med mennesker
  • Du trives med å ta ansvar og jobbe selvstendig
  • Du jobber godt i team med både andre ansatte og frivillige
  • Du er god til å prioritere og har evne til å tenke strategisk
  • Du brenner for oppdraget vårt om å gjøre verdifulle mennesker til bevisste etterfølgere av Jesus Kristus
  • Evne til å delegere ansvar og utruste andre til å utføre oppgaver i henhold til sine nådegaver.
 

Praktisk informasjon

Søkere må identifisere seg med Normisjons verdidokument og menighetens visjon og verdier. Vi tilbyr lønns- og pensjonsordninger etter Normisjons lønnsregulativ. Ønsket oppstart fra august 2024.

En del helge- og kveldsarbeid må påregnes.

Endelig stillingsstørrelse vurderes i forhold til søkere til de ledige stillingene vi har innenfor barne-, ungdoms- og studentarbeidet, ønskene til aktuelle søkere og hensiktsmessig sammensetning av teamet.

Søknad med CV og spørsmål om stillingen kan rettes til daglig leder (therese@norkirkentrondheim.no / 90699734) eller styreleder Daniel Wiesenberg (daniel.wiesenberg@yahoo.no / 47971355).

Arbeidsgiver Norkirken Trondheim Salem
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Prinsens gt. 22B, 7012 Trondheim
Publisert 2024-05-15
Søknadsfrist 2024-05-21
Stillingstype Inntil 100% fast stilling
Antall stillinger 1
Sektor Privat
Søk på stillingen
Norkirken Trondheim Salem
Prinsens gt. 22B
7012 Trondheim
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger