Frivillighetskoordinator i 20% stilling til Åpen kirke

Sagene og Iladalen menighet vil være et åpent rom for alle, en kilde til hvile, vekst og velsignelse, et sted å møte andre og Gud.

Siden Åpen kirke hadde sin oppstart 10.10.2010, har mer enn 150 000 besøkt kirkerommet utenom arrangement. Dette viser med all mulig tydelighet at å holde kirkerommet åpent for alle gjennom uka, er et viktig tilbud og en aktuell og tidsriktig måte å bruke kirken på.

 

Vi søker FRIVILLIGHETSKOORDINATOR i 20 % stilling til ÅPEN KIRKE.

 

Vi søker en engasjert medarbeider som kan: 

  • Rekruttere og følge opp kirkeverter til Åpen kirke i Sagene kirke
  • Være nærværende i Åpen kirke og i menighetens ulike aktiviteter
  • Rekruttere frivillige til andre aktiviteter i menigheten, i samarbeid med stab og menighetsråd
  • Være en positiv og innovativ miljøskaper

 

Sagene og Iladalen menighet har som målsetning at Sagene kirke skal holdes åpen 4 dager i uken (kl. 12 – 20, tirs-, tors-, lør- og søndag ), for å gi folk på Sagene rom for stillhet, ettertanke, bønn og samtale. Kirken ligger meget sentralt plassert på Sagene med alle de muligheter dette gir.

For å få dette til trengs det mange frivillige medarbeidere som over tid engasjerer seg i dette og som anser åpen kirke som en viktig arena for kirken i vår tid. Den som blir ansatt skal også kunne fungere som kirkevert selv. Stillingen vil ha sitt hovedarbeidssted i kirken i åpningstiden, der det er lagt til rette for en kontorarbeidsplass.

 

Søknadsfrist: 04.10.2022

Søkeren må være medlem av Den Norske Kirke. Lønn etter avtale. Generell politiattest kreves.

Søknad sendes til: Sagene og Iladalen menighet. Søren Jaabæksgate 5 ,0460 Oslo, e-post: Post.SageneogIladalen.oslo@kirken.no.

For spørsmål om stillingen; kontakt daglig leder Audhild Årøen på telefon 23629290.

 

 

Arbeidsgiver Sagene og Iladalen menighet
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Søren Jaabæksgate 5, 0460 Oslo
Publisert 2022-09-26
Søknadsfrist 2022-10-04
Stillingstype Fast, 20%
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Sagene og Iladalen menighet
Søren Jaabæksgate 5
460 Oslo
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger