Menighetspedagog i Namsos

Arbeidsområdet for stillingen er Namsos kommune, med menighetene Klinga, Namsos, Otterøy, Vemundvik og Fosnes. Menighetene tilhører Midtre Namdal kirkelige fellesråd som har sitt hovedkontor i Namsos. I dette kontorfellesskapet har også menighetspedagogen kontor. I Namsos er det sykehus, Nord universitet har et studiested i byen, det er kulturhus med bibliotek, konsertsal og kunstmuseum, og et godt kinotilbud. Byen har et aktivt idrettsmiljø, og for den friluftsinteresserte, er det et vell av muligheter i hele kommunen. Namsos har kortbaneflyplass med flere daglige avganger til Trondheim og nordover.

Vi søker etter menighetspedagog i inntil 100% for fast ansettelse.

 

Er du kreativ, kontaktskapende og kan tenke deg å formidle det kristne budskapet til barn og unge? Kanskje kan menighetene i Namsos bli din neste arbeidsplass? Stillingen har kontorplass på Namsos kirkekontor.

 

Vi søker deg som trives med å arbeide i team sammen med ansatte og frivillige, men som også evner å jobbe selvstendig. Du vil inngå i et godt kollegialt fellesskap med flere andre i trosopplæringen i Namdal prosti.

 

Dersom søkere ikke oppfyller kvalifikasjonskrav for menighetspedagoger (3-årig høyskole/universitetsutdanning med 30 studiepoeng i kristendom og 30 studiepoeng i pedagogikk), vil det gis mulighet for ansettelse som menighetsarbeider, samtidig som den ansatte gis anledning til videreutdanning.

 

Arbeidsoppgaver:

Å følge opp og videreutvikle arbeidet med trosopplæringen i menighetene f.eks. babysang, bokutdelinger, barnekor/klubb, «Lys våken», «Tårnagenthelg» og tiltak etter konfirmanttiden.

• Å formidle den kristne tro til barn og unge

• Annet arbeid blant barn og unge

• Å engasjere ungdommer til å delta i arbeidet

• Å rekruttere og inspirere frivillige medarbeidere

 

Ønskede kvalifikasjoner:

• Relevant utdanning fra høyskole/universitet

• Pedagogisk erfaring

• God til å formidle og samhandle med barn og unge

• Relevant praksis kan kompensere for formell utdanning

 

Annet:

• Det vil bli lagt stor vekt på personlig egnethet ved ansettelsen

• Krav om medlemskap i Den norske kirke

• Du må være fleksibel mht. arbeidstid (helg- og kveldsarbeid må påregnes)

 

Vi tilbyr:

• Et positivt og godt arbeidsfellesskap

• Frihet og fleksibilitet i planlegging, arbeidstid og jobbutførelse

• Meningsfulle arbeidsoppgaver

• Lønn etter tariff og pensjonsordning i KLP

 

Søknad og frist:

• Søknad med CV sendes på e-post til soknad@kirken.namdal.no

• Søknadsfrist: 30. september 2022.

 

For mer info om stillingen, kontakt:

• Gunn Ågot Leite, trosopplæringskoordinator, 934 65 901

• Magne Bergslid, kirkeverge, 913 85 001

Arbeidsgiver Midtre Namdal kirkelige fellesråd
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Abel Meyers gate 10, 7800 Namsos
Publisert 2022-09-08
Søknadsfrist 2022-09-30
Stillingstype Fast, 100%
Antall stillinger 1
Sektor Offentlig
Søk på stillingen
Midtre Namdal kirkelige fellesråd

Midtre Namdal
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger