Pastor i NLM Hamarkirken, Misjonssambandet øst

Misjonssambandet øst søker pastor til NLM Hamarkirken i 100 % fast stilling.

NLM Hamarkirken er en flergenerasjonsmenighet som tilhører Norsk Luthersk Misjonssamband Region øst (Misjonssambandet). Vi holder til i Brukshuset i Hamar som består av møtesaler, gjenbruksbutikk og en rekke kontorer. Sammen med ungdomsarbeider og barne- og familiearbeider vil pastor spille en sentral rolle i å ta NLM Hamarkirken inn i en ny tid. Vi samler idag rundt 100 personer  til gudstjeneste og det drives søndagsskole, smågrupper, Hamar Soul Children, barnekor, mannskor, ungdomsklubben Journey og språkkafe.Vår visjon er; Vi vil være en menighet som viser Guds kjærlighet, vinner nye, bevarer, utruster og sender. Mer info på hamarkirken.no.  

Misjonssambandet arbeider under visjonen «Verden for Kristus» i Norge og i 15 ulike land. Misjonssambandet region øst har mange lokale misjonsfellesskap og driver gjenbruksbutikker, leirsteder, barnehager og skoler.

  

Vi søker nå:

Pastor i NLM Hamarkirken

Fast stilling i 100 %

Det kan være mulig å dele stillingen i to for å imøtekomme søkerens og menighetens behov.

  

Arbeidsoppgaver:

 • Lede og utvikle menigheten
 • Forkynnelse og sjelesorg til ulike aldersgrupper
 • Rekruttere og følge opp frivillige medarbeidere som mellomledere, smågrupper etc.
 • Organisering og administrasjon
 • Delegert personalansvar

 

Ønskede kvalifikasjoner/personlige egenskaper:

 • Relevant kompetanse på høgskolenivå eller tilsvarende erfaring innenfor menighetsarbeid, misjon og teologi
 • Gode samarbeidsevner på tvers av generasjoner som motiverer andre til deltagelse og aktivitet
 • Visjon om å bygge en menighet som kan bety enda mer i sine omgivelser
 • Hjerte for å få nådegavene i menigheten i funksjon og ønske om å satse på økt smågruppeaktivitet

   

Vi kan tilby:

 • En meningsfull jobb med mulighet til å forme din egen arbeidshverdag
 • Mulighet for personlig og faglig utvikling gjennom kurs og veiledning i NLM
 • Ulykkes- og gruppelivsforsikring
 • Lønn og arbeidsvilkår i samsvar med NLMs lønnsregulativ

 

Arbeidssted: Hamar

 

Relevant erfaring kan kompensere for manglende utdanning. Personlig egnethet vil bli vektlagt. Vi forutsetter at søker bekjenner den kristne tro og kan identifisere seg med NLM sitt formål og verdier i samsvar med ”Verdidokument – Grunnlagsdokument for ansettelse i Norsk Luthersk Misjonssamband”.

Det vil også være viktig å ha kjennskap til NLM og enten å ha eller få en nær og god relasjon til menigheten. Kvelds- og helgearbeid må regnes med.

  

Ønsker du en uforpliktende samtale om stillingen, eller ønsker mer informasjon? Kontakt styrekontakt Ingunn Børresen på ingunn@borresen.net / 986 26 214, eller regionleder Ernst Jan Halsne ehalsne@nlm.no / 90 18 64 47.

  

Søknad med CV og referanser sendes til ehalsne@nlm.no


Søknadsfrist: 15. februar 2022 (søknader behandles fortløpende)

Tiltredelse: 1. juni 2022 eller etter avtale

  

Personopplysninger

Norsk Luthersk Misjonssamband er dataansvarlig for den personlige informasjonen du sender inn i søknaden din.

Når du søker på en stilling, aksepterer du at vi registrerer og samler inn de personlige opplysningene du gir oss i søknaden din. Vi kan dele søknaden med de involverte i rekrutteringsprosessen.

Vi beholder informasjonen til rekrutteringsprosessen er avsluttet, om ikke annet er avtalt.

Du kan be om innsyn i de personopplysninger Norsk Luthersk Misjonssamband har om deg. Du kan også kreve at vi retter ukorrekte opplysninger eller sletter informasjon om deg. Du har dessuten rett til å trekke tilbake samtykket til at vi behandler personopplysningene dine. Vi kommer da til å fjerne søknaden og slette personopplysningene som er forbundet med søknaden fra rekrutteringssystemet.

 

Ved å sende inn din søknad:

 1. Erklærer du at du har lest, forstått og akseptert retningslinjene ovenfor
 2. Erklærer du at opplysningene i søknaden din er fullstendige og riktige.
 3. Samtykker du til behandling og ivaretakelse av de innsendte opplysningene.
Arbeidsgiver Misjonssambandet
Kategori Kirker og trossamfunn
Arbeidssted Hamar
Publisert 2022-01-05
Søknadsfrist 2022-02-15
Stillingstype Fast, 100%
Antall stillinger 1
Sektor Privat
Søk på stillingen
Misjonssambandet

Oslo
Områder  
Vis alle områder
Sortér etter 

Ledige stillinger